Petőfi Sándor Szibériában

TITKOS MEGÁLLAPODÁS: „A HABSBURG-HÁZ TUDTA, HOGY PETŐFI ÉL!” (Dokumentum)

TITKOS MEGÁLLAPODÁS: „A HABSBURG-HÁZ TUDTA, HOGY PETŐFI ÉL!” (Dokumentum)

2020.03.03

TITKOS MEGÁLLAPODÁS: „A HABSBURG-HÁZ TUDTA, HOGY PETŐFI ÉL!” (Dokumentum)

„.. Ezek szerint a Habsburgok emberekkel fizették meg az orosz segítséget. Többek között ezt is eltitkolták a magyarság és a világ előtt. A MEGAMORV Petőfi Bizottság 1991. július 22-én kiadott tájékoztatójában azt ugyancsak megemlítik, hogy az oroszok a szabadságharc leverése után a hadifoglyokon kívül elhurcolták Kossuth Bem tábornokának hadianyagát és valamennyi felszerelését is. A tájékoztatóban közük, hogy a Bizottság birtokába került több olyan titkos levéltári dokumentum, amelynek széljegyzetein az MTA Petőfi-kutatóinak feljegyzései találhatók. Ők ennek ellenére tagadták, hogy látták a titkos anyagot; például Váradi Sternberg János már 1965-ben szignálta az ominózus iratokat. Elképzelhető, régen tudták, hogy Petőfi Szibériában élt, csak hallgattak róla?

A MEGAMORV Petőfi Bizottság közzétette még azt is, hogy tudomást szereztek olyan titkos megállapodásokat tartalmazó levéltári anyagokról, amelyek bizonyítják, hogy az MTA kérésére a magyar és a szovjet kormány megegyezett abban, hogy a világ közvéleménye előtt továbbra is eltitkolják a ’48-as szabadságharcban résztvevők Szibériába való elhurcolását.

Petőfi halálát senki sem bizonyította. A Habsburg-ház tudta, hogy Petőfi él! Ha bebizonyosodik száz százalékig, hogy Petőfi földi maradványaival azonos a barguzini lelet (ami véleményem szerint is bizonyos), akkor fejet kell hajtanunk a cár előtt, hogy a költőt nem adta ki a gyilkos Habsburgoknak. Az igazság kiderítése kötelesség a világirodalom egyik legnagyobb költőzsenijével, a lánglelkű hazafival – Petőfivel -, a magyar néppel, a magyar nemzettel szemben. Különösen kötelessége azoknak, akik a „legnagyobb magyar” – Széchenyi – által alapított Magyar Tudományos Akadémia képviselői. Mindenképpen és mielőbb felelősséggel tartoznak ország-világ előtt.”

Forrás: Kapu, 1993., 6-7.szám, (Dokumentum) 82.-85. oldal

Nyíry Ágnes: Petőfi igazsága II. – 1849-ben elhurcolt hadifoglyok Szibériában

Még szintén kedvelheted...