Történelem

MAGYAR ATOM

MAGYAR ATOM

MAGYAR ATOM

Ükunokája volt Szent István Árpádnak?

A naptár megtekinthető: http://hungariancalendar.eu/hu2.html

  1. Hungária történetének újraírása

    Az uralkodó nézet tanítása (rövidítve; UNT) szerint őseink, a mai magyar nyelvet [„finnugor] beszélő nép, Kr. U. 895/896-ban nyomult be a Kárpát medencébe, és itt megtelepedett.

    Kicsit eltérő nézetek szerint a magyar tözsszövetség egyes csoportjai már akár 892-ben vagy 894-ben is letelepedhettek. Abban nagy az egyetértés az akadémikusok háza táján, hogy a betelepedési folyamat 900-ra fejeződött be, és a magyarok a 907-es győztes „brezalausburgi csata” eredményeképpen váltak végérvényesen a Kárpát medence uraivá.

    Nagyon eltérő akadémikus nézetek vannak forgalomban azzal kapcsolatban is, hogy hányan voltak. Ha sokan, akkor félnomádok, ha kevesen, akkor nomádok. Egy a lényeg, hogy finnugorul beszéltek, és ügyesen asszimilálták a közelükbe kerülő embereket, népeket.

    A Kárpát medence őslakosságát illetően még szerteágazóbb akadémikus nézetek színesítik a palettát. Sokak szerint kietlen pusztaság, tehát lakatlan volt, mások szlávokkal, morvaszlávokkal megtömve képzelik el a „honfoglalás” előestéjét, akiket természetesen kiirtottak a magyarok.

    A régészek véleménye szerint a magyarok érkezésekor sűrűn lakott volt a Kárpát-medence, valamint nem találtak tömegsírokat, amely a magyarok népirtására utalna.

  2. A harmadik kapitány

    „A harmadik kapitány Gyula volt, tőle származik László fia Gyula. Nagy és hatalmas vezér volt ez a Gyula; vadászat közben Erdélyben egy nagy várost talált, amelyet egykor a rómaiak építettek. Volt neki egy Sarolt nevű igen szép leánya, akinek szépségéről sokáig beszéltek a tartományfők, s akit Geysa herceg a Kulán földjét birtokló Beluid tanácsára és segítségével törvényes feleségéül vett.”

    Elég tekintélyesnek mondható a kronológiai zavar, ha Géza herceg alatt Géza nagyfejedelmet Szent István apját kellene értenünk.

    Ma még úgy tanítják, hogy az első kapitány, Árpád fia, Zoltán, annak fia Taksony, és majd csak ezután születik meg „Géza nagyfejedelem”.

    De Árpád dédunokája nem házasodhat össze a harmadik kapitány, Gyula lányával!

  3. Különösen nem Géza nagyfejedelmet! Géza herceget jelent, ez a Géza herceg törvényes feleségéül vette a magyar Gyula honfoglaló kapitány gyönyörű lányát.

    Igaz volt az, hogy a „szép úrnő szerfölött ivott és a lovat vitézek módjára ülte meg, egy embert pedig haragjába felhevülve meg is ölt?”

    Vagy csak a mai történészek keverik össze II. Géza királyunk orosz feleségével, akinek nevét „Beleknegini” formában hagyományozta ránk Thietmár, a magát merseburgi püspökként bemutató író.

Végsősoron egy Árpád dédunoka fiú és egy Gyula unoka leány házassága már elképzelhető lenne…

Dinasztikus házasságok esetében az sem érdekes, ha az ara egy kicsit öregecske…

Igen ám, de a mi Saroltunkat legalább hat gyerekkel áldják meg a kései történészek, sőt a hat gyerek után az erőskezű Saroltunkat, még a szintén „Árpád házi” Koppány is nőül akarja venni, – Géza nagyfejedelem halála után.

Tehát a kép nem egyszerűsödik, csak bonyolódik. Ráadásul forrást is kell módosítani!

Még szintén kedvelheted...