Történelem

Az ősi falfestmények közül néhány óriási királyt mutat be az ókori Egyiptomban

Ősi falfestményt fedeztek fel egy núbiai piramisban, ami egy óriást ábrázol, aki két elefántot cipel

Meroé városa és az elefántokat cipelő óriásról készült furcsa falfestmény

Meroé városában több mint kétszáz piramis található, amelyek közül sok romokban hever, és a núbiai piramisokra jellemző mérettel és arányokkal rendelkezik.

Meroé helyszínét 1821-ben Frédéric Cailliaud francia ásványkutató (1787-1869) hozta az európaiak tudomására. A legérdekesebb tárgyak a sírkamrák falán található domborművek és festmények voltak. Az egyik festmény egy hatalmas méretű óriást ábrázol, amely két elefántot cipel.

Arcvonásai nem núbiai, hanem kaukázusi jellegűek, haja világos színű. Vajon ez a falfestmény bizonyítja, hogy vörös hajú óriások léteztek az ókorban, akiknek hat ujja volt?

A távoli múltban valóban óriások kóboroltak a Nílus völgyében?

Időszámításunk szerint 79-ben Iosephus Flavius római történész azt írta, hogy az egyiptomi óriás faj utolsó tagjai az időszámításunk előtti 13. században, Józsué király uralkodása alatt éltek.

Azt is írta, hogy hatalmas testük volt, és az arcuk annyira különbözött a hétköznapi emberekétől, hogy elképesztő volt rájuk nézni, és ijesztő volt hallgatni erős hangjukat, amely olyan volt, mint egy oroszlán ordítása.

Sőt, az ókori Egyiptom számos falfestménye 5-6 méter magas „óriás emberekként” ábrázolja a piramisok építőit. Szakértők szerint ezek az óriás emberek egyenként 4-5 tonnás blokkokat voltak képesek megemelni.

Az ősi falfestmények közül néhány óriási királyt mutat be az ókori Egyiptomban, míg néhányuk összehasonlíthatatlanul kis méretű szolgákat ábrázol az óriási méretű emberek mellett.

Még szintén kedvelheted...