ALBA REGIA FEHÉRVÁR HELYE

SICAMBRIA-ÓBUDA-KIRÁLYNÉI VÁROS KÖZÉPKORI HELYRAJZA MŰHOLDAS TÉRKÉP ALAPJÁN

SICAMBRIA-ÓBUDA-KIRÁLYNÉI VÁROS KÖZÉPKORI HELYRAJZA MŰHOLDAS TÉRKÉP ALAPJÁN

ÓBUDA BLOG. SICAMBRIA-ÓBUDA-KIRÁLYNÉI VÁROS KÖZÉPKORI HELYRAJZA A LEGÚJABB KUTATÁSOK ALAPJÁN

Hol volt, hol nem volt Óbuda? Volt egyszer egy Óbuda királynéi városa, azonban ez a város nem ott volt, ahol hivatalosan mind a mai napig próbálják bemagyarázni nekünk. A mai Óbudán nincsenek meg a középkori Óbuda város épületei, sem bevezető útjai. Az oklevelek egy magasan fekvő városról szólnak, előheggyel ! és Óbuda alatti várheggyel, patakmalmokkal – kórházzal- fürdőépületekkel.

2016. szeptember 12., hétfő

ÓBUDA VÁROS SZIGETEI

A „KIS SZIGET” PONTOS FÖLDRAJZI HELYMEGHATÁROZÁSA

Ahogy a háttérben látható Blockberget és mai Buda városát látjuk, úgy látjuk a vele szemben lévő Antiqua Pest városát is. Már ebből a három pontból meghatározható maga a nézőpont, és természetesen meghatározható az is, hogy Óbuda város a képen is jól kivehető objektumai hol léteztek valójában. Dillich hadmérnök rajza nem felülnézeti, ezért most még nem tudom 3D-ben a műholdas képen pontosan rögzíteni. Ezért úgy gondoltam, hogy a kis sziget helyét találom meg, méghozzá úgy, hogy egy hivatalosan is elfogadott térképen találom meg a helyét, és aztán ezt a térképet rakom össze a műholdas képpel. Az elgondolásom az volt, hogy ha a képünkön a rajzoló ilyen látványosan megörökítette számunkra, akkor annak a kis szigetnek a mai mocsáros környékén ott kell lennie valahol, és a későbbi térképeken is nyoma kell legyen az egykori nagyon vizes környezet miatt.

Nem kellett sokáig kutakodnom:

A MŰHOLDAS KÉPÁTFEDÉS

Innentől fogva már csak az az egy dolgunk van, hogy a Kneidinger térképét szépen a műholdas vonalakkal összehozzuk. Egyébként, hogy mindezt manapság nagyon gyorsan és egyszerűen meg tudjuk oldani, az csak azért lehetséges, mert Kneidinger térképei a Zichyék Óbudájának a határait ábrázolják-és NEM AZ EREDETI ÓBUDÁÉT !

A fedőképet halványítva aztán pontosan megkapjuk, hogy hol ez a sziget. Jártam is már ott, mert én szabad-szemmel találtam meg. A hidrológiai sajátosságok a víz lecsapolása után is nyomot hagytak a földrajzi környezeten.

A térképen egyébként a helyt is bejelölhetjük egy a tetszésünk szerinti ikonnal, és így biztosak lehetünk benne, hogy nem csúszik el a fedőkép. A szélességi és hosszúsági koordinátákat azonnal mutatja a program. Ezért mondom én azt, hogy a történész dogmák elbuktak, Óbuda várossal kapcsolatban győzött a tudomány! A vaskalapos maradi és primitív történészi téveszmék pedig landolnak a kukában, ahová valók.

A fedőkép ikonját kipipálva aztán megkapjuk az eredeti környezetet, a pontos földrajzi helyét a kis-szigetnek és egyben a nagynak is. Így tovább haladva minden egyes objektum-romemlék a nagy szigeten is megtalálható-pontos helyrajza azonosítható. Mondok is egy példát azonnal, a piros jelölő pontunk felett a térképen egy kör alakú objektum látható a térképen 1778-ban! Ez az a polgárvárosi amfiteátrum, amit csak 1880-ban kezdenek el feltárni. A Dillich kép tehát pontos. A vízrajzi helyzetről pedig egy rekonstrukciós ábra is tudósít.

A vízrajzi helyzet is a Dillich képek valóságát mutatja, és nekem ad igazat. Ezen a képen is ugyanott látható a sziget. A számozást is elkövettem a térképen, így is igazolva, hogy Sicambria-Óbuda városát megtaláltuk!

A nagy kérdésem még az lenne, hogy a történészi ostobaság és nemtörődömség miatt, mi-minden tűnhetett el az egykori nagy sziget területéről? Mert amíg a római romokat igyekeztek védeni, addig a Boldogságos Szűz szigetének a magyar romemlékeit a lakótelep építéssel nyugodtan pusztították, azzal senki sem törődött.

Még szintén kedvelheted...