MIÉRT MONDOTT LE AZ ANTALL-KORMÁNY ÉS AZ ORSZÁGGYŰLÉS A TÖRTÉNELMI KÁRPÁTALJÁRÓL?
2019.12.30
Nyikita Hruscsov után 30 évvel később Leonyid Kucsma is felkínálta Kárpátalját! – Hazaárulás 1991-ben?
1991. december 1-jén a mai Ukrajnában népszavazást tartottak a Szovjetunióból való kilépésről. Ezzel együtt Kárpátalján arról is szavaztak az emberek, hogy nyerjen-e Kárpátalja egy különleges státust, valamint arról, hogy szülessen-e Beregszász központtal egy magyar autonóm terület?
Az emberek elsöprő többséggel mindkét kérdésre igennel szavaztak. Öt nappal később, 1991. december 6-án Kijevben Antall József, Magyarország akkori miniszterelnöke aláírt egy olyan ukrán-magyar alapszerződést, amely nem reflektált a népszavazásban megnyilvánult népakaratra, és amely örök időkre lemondott Kárpátaljáról. Antall József miniszterelnök és Jeszenszky Géza külügyminiszter eljárását a Magyarok Világszövetségének Elnöksége a hazaárulás minősített esetének nevezte.
Dányi László könyve – több más fontos szempont mellett – e megközelítésből is nagyon jelentős alkotás. Bemutatja a jelenkor olvasóinak (politikusoknak és a tömegeknek egyaránt), hogy soha nincs veszve semmi – kivéve akkor, ha mi magunk mondunk le arról, amit esetleg el tudnánk érni. Historia est magistra vitae.
2019-07-07 10:22 BÉLA
Ide tartozik még: voltak kísérletek arra, hogy a totális sajtómonopólium ellenében a Magyar Hírlapot, a Magyar Nemzetet, a Szabad Földet (hatszázezres példányával) megszerezzék a nemzeti erők, de Antall ezeket a kísérleteket elhárította. Alapított viszont egy lapot (Új Magyarország). Albert Gábort, Kocsis L. Mihályt nem tűrte sokáig a lap élén, lecserélte őket liberális főszerkesztéssel. Olyannyira liberálissal (trójai „Faló”-nak is mondhatnám), hogy takarodnia kellett a laptól Lakitelek maradékának is.
- Eladósodásunk hosszú évek óta gyakorlattá erőszakolt politikája katasztrofális. Nem lehet, hogy a világ azzal viszonozza Magyarország kezdeményező szerepét a mai világtörténelmi fordulatban, hogy tétlenül hagyja megalázni, kizsigerelni, évről évre kiszolgáltatottabb helyzetbe taszítani a múltja bűneit, kártékony hanyagságait is magára vállaló országot.
Nehány éve Jeszenszky Géza egy fórumon azzal magyarázta, hogy fennállt a veszély, hogy Magyarország ellen ùjból összefog a Kis-Antant és megtámad minket…Tehát gyávaság és kishitûség a válasz.
Tekintettel arra, hogy ha Magyarország hajlandó volna megőrizni a politikai és gazdasági stabilitást a Duna menti régióban, a Szovjetunió és. az NSZK nem fogja akadályozni a trianoni szerződésig érvényes eredeti magyar határok visszaállítását.