Hitvalló keresztény vagyok, nem jógi vagy guru – Németh Sándor a Mandinernek
2019.12.24
Hitvalló keresztény vagyok, nem jógi vagy guru – Németh Sándor a Mandinernek
Fenntartja jóga-kritikus véleményét, a környezet védelmét keresztény feladatnak tartja, a genderkérdésről pedig azt vallja: Isten az embert férfivá és nővé teremtette. Németh Sándort, a Hit Gyülekezete vezetőjét kérdeztük interjúnkban, melyben azt is elmondja, mit kritizál és mit ismer el Soros György tevékenységéből, és mi is valójában a különbség a konzervatív keresztény és a konzervatív iszlám nézőpontok között.
Se a jobb-, se a baloldalnak nem szokása bocsánatot kérni Magyarországon.
Alapvetően a bibliai idealista világnézet és szellemiség. Ez elsősorban Krisztus-központú világlátást, spiritualitást, morális normákat és értékeket jelent – már ha a normák megvalósulnak. A tapasztalati világot, annak eseményeit és folyamatait a zsidó-keresztény kinyilatkoztatással vetettük egybe, és az ezekből levont következtetések alapján alakítottuk ki az álláspontunkat a politikai, társadalmi, kulturális szférák jelenségeiről, szereplőiről.
Mindig is hitvalló kereszténynek vallottam magam, nem pedig gurunak vagy jóginak.
A jövőben is fenntartom a jogot arra, hogy az értékrendemmel ellentétes szokásokkal, magatartással, életvitellel kapcsolatban, így például a New Age-féle szinkretizmussal szemben is elmondjam a véleményemet.
A keresztényeknek a környezetszennyezés és -károsítás ellen fel kell lépniük.
De nem tartjuk elfogadhatónak, hogy a klíma- és környezetvédelmet bizonyos politikai ideológiák és hatalmi érdekek érvényesítésének eszközeként használják fel, például a globalizáció kierőszakolása érdekében.
A birodalmak lényegéből fakad a Biblia Istenével szembeni ellenséges magatartásuk.
Az evangélium olyan történelmi tényként született meg a földön, melyben az abszolút igazság testesült meg, és csak ebben a valóságában ismerhető meg és nyerhető el a kegyelmet közvetítő ereje.
bírálói között nagy számban találhatóak zsidók és Izrael-barát személyiségek, politikusok is szerte a világban.
Az utóbbi évtizedekben nemzetközi porondon végzett tevékenységét én is károsnak látom, de a kommunizmus lebontásában játszott szerepe, és karitatív tevékenysége hasznos és építő volt sokak számára.
Hívőként örülnék, ha Magyarország átvinné nagykövetségét Jeruzsálembe, remélem erre előbb-utóbb sor is kerül,
de az Európai Unióhoz tartozás nem csak előnyöket jelent a magyar külügynek, de kötelezettségeket is.
Mi a klasszikus emberi szabadságjogokat tiszteletben tartjuk és védelmezzük,
és tudomásul vesszük, hogy mindenki szabadon megválaszthatja az életvitelét. Az is fontos számunkra, hogy kölcsönösen tartsuk tiszteletben egymás emberi méltóságát, még akkor is, ha a téves döntések rossz következményekkel járnak.
Az erkölcsi törvény nem kívülről van ráerőltetve az emberre, hanem az emberi lényeg része,
azaz téves az egyén szabadságának korlátjaként felfogni. Az erkölcsi törvény nem más, mint a szabadság törvénye az emberben, amely ellen való lázadás a szabadság elvesztését jelenti.